A doktori képzés keretében a doktorandusz hallgatók számára számos formában ismertetniük kell kutatómunkájuk eredményeit.
Az alábbi legördülő listában az egyes beszámolókkal kapcsolatos formai - és tartalmi követelmények tekinthetők meg.
A Doktori Iskola PhD hallgatói által benyújtott kutatószemináriumi dolgozatok formai követelményei a következők:
A doktori értekezés a Jelölt célkitűzéseit, új tudományos eredményeit –vagy idegen szóval „téziseit” –(szakmai alkotásának leírását, szakirodalmi ismereteit, kutatási-alkotó módszereit) bemutató, összefoglaló jellegű munka, amely magyarul vagy a Tudományági Doktori Tanács által engedélyezett idegen nyelven írható.
Az értekezésben fel kell tüntetni a szerző és a témavezető nevét, a Doktori Iskola és vezetőjének nevét, a készítés helyét és idejét, a DOI azonosítót.Az értekezéshez a témavezető legfeljebb 3 oldal terjedelmű és a Jelölt publikációs teljesítményére is kiterjedő ajánlása, tartalomjegyzék, tézisek, valamint irodalomjegyzék tartozik. Utóbbiban szerepeltetni kell a Jelölt tudományos közleményeit is. Továbbá csatolni kell egy magyar és idegen nyelvű, nyelvenként max. 2 oldal terjedelmű összefoglalót is. Az értekezéshez függelék (pl. fénykép, dokumentumgyűjtemény, stb.) tartozhat.
A megvédendő értekezést 5 bekötött példányban és elektronikus formában kell benyújtani.Az ide vonatkozó egyéb rendelkezéseket az Egyetemi Doktori Szabályzat 16§ tartalmazza.
Az értekezést a tudományos műhelyvita előtt két előbírálónak kell kiadni az alábbiak szerint:
A jelöltnek az értekezéshez mellékelnie kell egy tézisfüzetet is elektronikusan és 50 példányban kinyomtatva.
A doktori értekezés tézisfüzete a következőket tartalmazza:
A téziseket a pályázónak előzetesen láttamoztatnia kell a kollektíva többi tagjával, akik egyúttal nyilatkoznak arról is, hogy a tézisekben ismertetett eredményeket a pályázó eredményeinek ismerik-e el.