A doktori képzésben résztvevő PhD hallgató köteles kutatómunkát végezni, melynek eredményeiről minden félévben kutató szeminárium előadás keretében kell bemutatniuk, az előzetesen leadott 20-30 oldalas kutatási jelentést.
A doktorandusz hallgatónak a képzés során összesen legalább hét nyilvános kutatószemináriumot kell teljesíteni:
A kutató dolgozatnál előírt formai követelmények a Formai követelmények oldalon tekinthetők meg.
Az első félévben a kutatószemináriumra a hallgatónak lehetősége van irodalmi összefoglalót készíteni, amelyben kijelöli a kutatási irányokat is.
A kutatószeminárium csak a tudományos témavezető aláírásával fogadható el és utána pozitív bírálat esetén mutatható be.
A kutatószeminárium írásos anyagát a Doktori Iskola vezetője kiadja egy, a témában járatos oktatónak, kutatónak bírálatra. A hallgató a bírálatot az előadás előtt fogja megkapni. A kutatási téma előrehaladásának követhetősége érdekében – lehetőség szerint – a hallgató kutatószemináriumi dolgozatait ugyanazon oktató kapja rendszeresen bírálatra.
Minden félév tanulmányi időszakának zárását követő hónapban szervezett összevont szeminárium jegyzőkönyve igazolja azt, hogy a hallgató eredményesen teljesítette a feladatait.
A kutatószemináriumokat a Dékáni Hivatal szervezi, időpontjáról e-mailen keresztül értesül a hallgató. A honlapon a Hírek oldalon jelenik meg a kutatószeminárum időpontja poszt formájában.
A kutatószeminárium ügyrendje a Kerpely Antal Anyagtudományok - és technológiák Doktori Iskola képzési tervének 5. sz. mellékletében is megtekinthető.